Zpět
Telekomunikace
Slaboproudé rozvody
Kancelářská technika
Kamerové systémy
EZS, EPS
Videotelefony
Docházkové systémy
Sítě
Kontakt

 KAMEROVÉ SYSTÉMY


Kamerové systémy a systémy zabezpečení jsou vhodné jak pro velké firmy, které potřebují mít kompletní přehled nad svým sídlem, tak i k hlídání skladů či různých otevřených prostor. Výjimkou dnes není ani zabezpečení rodinných domů a jiného soukromého majetku pomocí malého kamerového systému. Kamerový systém se skládá z kamer, hardwarového vybavení (hard disku, monitoru) a softwaru. Může být doplněn i o mikrofony a reproduktory, a téměř vždy o záznamové médium pro ukládání zaznamenaných dat.
ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ KAMER:

 Černobílé kamery: černobílý obraz, vhodnější pro snímání při horších světelných podmínkách.
 Barevné kamery: barevný obraz, rychlejší orientace v záběru, nižší světelná citlivost oproti černobílým kamerám

DÁLE PAK:

Bezdrátové kamery: bezdrátové kamery mají vestavěn vysílač pomocí kterého se přenáší obraz (často i zvuk) z kamery do přijímače. Odpadá tak nutnost propojovat kameru s dalšími zařízeními (monitor, kvadrátor, rekordér) pomocí kabelu.

Webové kamery (IP kamery): jedná se o kamery, jejichž obraz se přenáší prostřednictvím počítačové sítě. V zásadě je možné je rozdělit na kamery s vestavěným webovým serverem a bez tohoto serveru. Kamery bez vestavěného webového serveru, potřebují ke své činnosti zapnutý počítač, tyto kamery se k počítači připojují zpravidla prostřednictvím USB portu. Kamery s vestavěným webovým serverem nepotřebují ke své činnosti hostitelský počítač a připojují se zpravidla prostřednictvím síťového konektoru přímo k modemu (routeru) sítě. Obraz je možné přenášet jak v lokální síti, tak i přes internet.  

Atrapy kamer: jedná se o napodobeniny skutečných kamer, které jsou od plně funkčních kamer zpravidla k nerozeznání. Některé typy jsou napájeny pomocí baterií a mají vestavěnu funkci otáčení, popř. blikající diodu LED. Používají se často společně s funkčními kamerami.
 

Maskované kamery: tyto kamery jsou určeny pro skrytou, nebo maskovanou montáž kamery. Kamery jsou často umisťovány v krytech PIR (infrapasivních) čidel, kouřových čidel apod. V naší nabídce najdete i kamery určené pro vestavění do dveří, místo stávajícího dveřního kukátka.
 

Minikamery: jedná se o kamery miniaturních rozměrů, určené pro skrytou montáž, umístění do stavebních dutin, umístění na modely apod.
 

Kompaktní kamery: jedná se o kompletní kameru zabudovanou v krytu s paticí se závitem pro uchycení objektivu C/CS mount. Většina kompaktních kamer je dodávána bez objektivu - vhodný typ se volí až podle požadavků na snímání konkrétního prostoru.

Deskové kamery: levnější typ kamer, zpravidla bez krytu, určené pro montáž do přístrojů apod.
 

Vodotěsné kamery: kamery určené pro použití v bazénech, při potápění, nebo pro jiné použití pod vodou, tyto kamery je možné použít i jako venkovní kamery
 Dome kamery: jedná se kamery zabudované v půlkulovém DOME krytu, zpravidla je zde možnost manuálního zoomu (zaostření na větší, či menší vzdálenost)
 

High speed dome kamery: jedná se kamery s objektivem ZOOM zabudované v půlkulovém DOME krytu s polohovacím zařízením. Kamera je schopna rychlého horizontálního otáčení o 360°, vertikálního o 100°. Kamery jsou ovládány pomocí speciální klávesnice nebo pomocí počítače.
Antivandal kamery: velmi odolné kamery určené do exponovaných prostředí, kde hrozí výrazné riziko poškození kamery.

 

 


  MONITORY

 Černobílé CRT monitory: klasické monitory s vakuovou obrazovkou s různým počtem vstupů a s různou velikostí úhlopříčky obrazu.
 
Barevné CRT monitory: klasické monitory s vakuovou obrazovkou s různým počtem vstupů a s různou velikostí úhlopříčky obrazu.
 
LCD a plazmové monitory: PC monitory, které můžete s výhodou použít i jako monitory pro kamery. Velkou výhodou PC monitorů je vzhledem k velkým objemům prodejů jejich nízká cena. Tyto monitory mohou mít navíc také vestavěn např. TV tuner. Pokud má monitor kompozitní AV vstup (zpravidla mají právě monitory s TV tunerem - zpravidla konektor Cinch), pak můžete pro připojení kamery, přijímače bezdrátové kamery, kvadrátoru apod. využít tento vstup. Pokud má monitor pouze VGA vstup (pro připojení k PC), pak budete potřebovat převodník Video/VGA, jedná se o převodník analogového signálu z kamery apod. na digitální VGA signál pro přímé propojení s běžným počítačovým monitorem.

Televizory: pro zobrazení obrazu z kamery, přijímače bezdrátové kamery, kvadrátoru apod., můžete použít běžný TV přijímač s videovstupem (Cinch konektory, nebo Scart konektor s redukcí na Cinch).